Rainbow je už 20 let členem mé domácnosti

Chantal Poullain Polívková

Setkání s krásnou, energickou a nesmírně charismatickou Chantal Poullain pro mne bylo nevšedním zážitkem. Prezidentka nadace Archa Chantal a oblíbená herečka si ve svém nabitém programu našla chvilku, aby si se mnou popovídala o svých zkušenostech s Rainbow. Škoda jen, že se její skromnost a neodolatelný přízvuk nedají přenést na následující řádky.

Chantal, kdy jste se poprvé setkala s Rainbow?

Kdysi jsem závodila v autech. To bylo v Brně a tam jsem se potkala se Zdeňkem Říčařem a jeho manželkou Danou. Tak jsme se o tom nějak bavili a najednou jsem měla Rainbow doma v Olšanech, kde jsem bydlela s Bolkem. Měla jsem to první Rainbow dvacet let.

Dvacet let? To už je vcelku dlouhá doba na prověření. Jaké máte zkušenosti?

Já nejsem moc technická. Úplně mě nervuje, když si něco koupím a ono se to po chvíli pokazí. A nenávidím přístroje, které po roce nebo dvou přestanou fungovat. Ale tohle, to Rainbow, to nepotřebovalo opravu celých dvacet let. To je fascinující.

Vraťme se k tomu, proč jste si tenkrát Rainbow pořídila. Určitě to nebylo jen z rozmaru. Co Vás nejvíc zaujalo?

V té době jsem nikdy neviděla vysavač, který fungoval na to odstřeďování do vody. A to se mi líbilo nejvíc. Vzpomínám si, když nám to Zdeněk ukazoval. To bylo neskutečné. Všude byla špína. A navíc to dělalo úplně všechno koberce, prach, podlahy, kytky. A to byl první vysavač, u kterého jsem si řekla, že ho chci mít.

Farma v Olšanech je veliká. Uklízela jste sama anebo jste měla někoho na úklid?

Občas jsem měla pomoc, ale většinou jsem to dělala já sama. Jsem uklízecí typ. Dnes v Praze mám hospodyni, protože mi ten čas opravdu chybí. Ale Rainbow jsem vždycky dokázala ocenit, protože mi ušetřilo spoustu práce. Rozdíl je neskutečný.

Jaký rozdíl máte na mysli?

a síla, se kterou to pracuje. Hned je vidět, kolik špíny je v té vodě. Všechno se to tam točí a nikdy se nemusí měnit žádný sáček. A mám ráda, když to doma voní. Při uklízení dávám do vody různé vonné oleje a automaticky se tím provoní celý byt. Nemusím se o to starat.

Takže Rainbow „zapadlo“ do Vaší domácnosti.

Jsou věci, které jsou pro mou domácnost důležité. Zásadní jsou postel, trouba, dobrá pánev a vysavač, který má ještě navíc X funkcí, že čistí vzduch, myje okna a tak dále. To jsou věci, bez kterých se neobejdu.

Po dvaceti letech jste si pořídila nový model Rainbow. Co vidíte jako největší změnu?

Byla jsem nadšená i tím starým modelem. Jak už jsem řekla, fungoval celou dobu skvěle. Jen neměl jedno kolečko, které se mi podařilo ulomit. Teď mám nové Rainbow a to je krásné. Je na něm spousta detailů, kvůli kterým se s ním lépe pracuje. Taky svítí, takže když zajedu pod postel, tak tam je vidět. A čistí vzduch. To se mi moc líbí. Když jsem ho přivezla domů, tak jsem ho hospodyni nechtěla půjčit, všechno jsem si nejdřív chtěla vyzkoušet sama.

A nějaký vzkaz našim zákazníkům anebo obchodním zástupcům?

Sami víte, že když jednou máte Rainbow, tak už si nedokážete představit uklízet něčím jiným. Já jsem ho sebou vždycky transportovala do bytu v Brně, pak i do Prahy a na víkendy do Olšan. A nemyslím si, že bych byla posedlá čistotou. Ono prostě člověku ušetří energii při uklízení a to nemluvím o zdraví. Speciálně ve městě, kde je spousta aut a prachu, je čištění vzduchu doma vynikající. Obzvláště pokud máte děti. A pro ty z vás, kdo ještě Rainbow nemáte, bych to shrnula: kvalitní, spolehlivé a zdravé.