Ta dokonalost mě prostě baví

Felix Slováček

Během lednového galavečera Rainbow nás v Pražské křižovatce navštívil vzácný host. Dlouholetý majitel a příznivec Rainbow – pan Felix Slováček. Když někdo dělá svou práci rád a dělá ji dlouho, většinou ji dělá fakt dobře. A takovým člověkem je pro mne pan Slováček. Už po prvních tónech z jeho soprán saxofonu bylo všem jasné, že nás čeká výjimečný zážitek. Slovo dalo slovo a dohodli jsme se na rozhovoru pro toto vydání Rainbow Aktualit. Felixe Slováčka jsem navštívil v pracovně jeho velkého domu. Všude na stěnách visí zlaté desky, ocenění a působivé plakáty. A proti mně usměvavý pán.

Pane Slováčku, vždycky o Rainbow mluvíte s nadšením. Jak dlouho ho vlastně máte?

A víte, že zrovna nedávno jsem dělal pořádek a měl jsem v ruce smlouvu na ten úplně první stroj? Byla z roku 1994. V té době pro nás dělal Láďa Chvalkovský, muzikant. A taky se věnoval Rainbow. Tak ten s tím tenkrát přišel, aby mi to ukázal. Předvedl mi ho, mě se to líbilo, tak jsem ho koupil.

Předtím jste Rainbow neznal?

Ne, vůbec. Ale samozřejmě taková ta myšlenka, že mokrý prach nelétá, což je tuším váš slogan, tak to už mi bylo dávno známé. A když jsem při předvedení viděl, jak Rainbow funguje, tak mě to uchvátilo. Speciálně v tomhle velkým baráku.

Na začátku jste mluvil o úplně prvním Rainbow. Později jste si tedy kupoval ještě novější typ, je to tak?

Ano. I když, vlastně to bylo trochu jinak. My jsme ty staré měli dokonce dva. Jeden jsem odvezl na chalupu a na tom druhém jsem doma něco rozbil. Tak tady byl technik a mezi řečí se zmínil, že máte novější model. A protože už jsem věděl, o čem Rainbow je, tak jsme ten domácí tenkrát vyměnili. Ten novější byl zajímavý, to v každém případě. Ale rozhodně nejzajímavější je teď ten nejnovější, protože má zase úplně jiné parametry. Musím říct, že když si tady Rainbow zapneme, aby pořád čistilo vzduch, umožní mi tím skvěle relaxovat. To jsem vždycky překvapený, kolik toho prachu v té vodě pak je, protože při mé profesi dokážu ocenit čistý vzduch. Nebo když po vysávání vylívám vodu a vidím tam ty chuchvalce…

A na další úklid zase jen nalejete čistou.

Máte pravdu. Předtím jsem měl na chalupě dost drahý vysavač. A pak už do něj bylo velmi problematické sehnat sáček, protože už se ten model nedělal. A fakticky mi to dalo dost práce, než jsem ten sáček sehnal. A musím říct, že to mě dost naštvalo. A to, že Rainbow už dál nic nepotřebuje, je velká výhoda. Bez vody se nedá žít, takže až nebude voda, tak už nebudeme potřebovat uklízet.

S Rainbow uklízíte Vy?

Uklízím občas já, i když tady máme paní na úklid. Ale takové věci, jako je třeba praní koberce, toho se účastním sám. Užívám si ten pohled, jak se na koberci znovu obnovují a oživují barvy. Jak všechna špína z koberce uniká. Ta dokonalost mě prostě baví. A proto si to nenechám ujít. Je vidět odvedená práce.