Když Rainbow jednou vyzkoušíte, tak už nechcete uklízet jinak

Gabriela Farnbauerová Partyšová

Není tomu tak dávno, co putovalo do domácnosti moderátorky a zpěvačky Gábiny Partyšové nové Rainbow. Tedy vlastně do domácnosti jejích rodičů, jak jsem se později dozvěděl. Gábina mi společně s maminkou Janou vyprávěly, jak a proč se k nim domů Rainbow před lety dostalo.

Gábino, teď máte nový model, ale Rainbow už nějaký čas používáte. Je to tak?

Ano, 6 nebo 7 let. Ale o Rainbow jsme slyšeli už daleko dřív a pořád jsme o něm tak nějak přemýšleli. Myslím si, že se člověk odhodlá a něco takového si pořídí, když má nějaké pozitivní doporučení z jiné domácnosti. Od sestry, od kamarádky, od známých… a právě tak nějak to bylo u nás.

A kdo to byl ve vašem případě? Sestra, kamarádka?

Kamarádka. Poslala k nám tenkrát obchodního zástupce, byl myslím někde z Budějovic (Libor Nygrýn pozn. red.). Rainbow nám předvedl a jestli si správně vzpomínám, rodiče si ho tady rovnou nechali.

Teď nerozumím. Rainbow máte vy anebo vaši rodiče?

Ono je to takhle. V té tobě jsem měla byt v Praze a spoustu času jsme trávili tady u rodičů a Rainbow jsme pořád tak nějak převáželi. Teď jsem se čerstvě vdala a máme tady kousek svůj dům, takže jsme to potřebovali nějak vyřešit. Proto jsme si pořídili ještě jedno a s maminkou jsme se podělily. Ona má to nové a já používám to původní.

Koukám, že maminka se nám támhle schovává, pojďte si k nám sednout.

Jana: Já se nechci fotit. Ale napište, že jsem hrozně ráda, že tenkrát dcerka Rainbow pořídila. Vždycky jsem si myslela, že tady máme čisto, ale když uklízím s Rainbow, tak si pokaždé říkám, tohle jsem nikdy s vysavačem nevysála.

A už jste to nové Rainbow stihly vyzkoušet?

Gábina: Jo jo. Řeknu vám, je to teda pomocník do domácnosti, až takovej závislostní. Když to člověk jednou vyzkouší, tak už pak nechce uklízet jinak. S jinými vysavači už vám to přijde až takový zbytečný. Doma máte věci, které si najdou ve vašem životě svoje místo. Třeba jako naše sekačka na zahradě. Sama nám seká trávu, ve větru, dešti, ve dne, v noci – jezdí jako šílená a my o ní vůbec nevíme. Stejně tak je Rainbow nepostradatelné.

Jana: Mě ještě nadchlo, že s tím novým klepačem můžu uklízet hladké plochy.

Gábina: Protože dnes hodně často bývají v domácnostech hladké plochy. Koberec se dává spíš jen do „spacích“ místností.

Jano, tady ale uklízíte hlavně vy, je to tak?

Jana: To ano, Gábina má hodně práce. Ještě bych chtěla říct, že jsem hrozně spokojená s vašimi obchodními zástupci. Teď k nám jezdí Bilunovi a kdykoli něco potřebuju, tak hned přijedou, hned mi pomůžou. Jsou moc fajn a vždycky, když jsou tady, tak mi říkají „co vy tady ještě chcete uklízet?“.

To je pravda, je to tady jako ze škatulky.

Jana: Popravdě mi chvilku trvalo, než jsem se s Rainbow pořádně sžila a naučila se s ním pracovat. Máme tady zabudovaný i centrální vysavač, který je na první pohled jednodušší pro používání. Ale rozdíl ve výsledku úklidu je jednoznačný.

Gábina: Já měla doma ještě takovýho toho robotka vysavač, co si sám jezdí. Myslela jsem, že bude jako ta sekačka…

Vy jste si to uklízení chtěly moc ulehčit…

Gábina: No, to jo (smích), ale to bylo úplně k ničemu. Dali jsme ho tenkrát jako protihodnotu za elektrický kartáč.

Jana: Teď jsme si koupili ještě tepovač na koberce a konečně i takový ten nástavec na vytírání dlažby (RainJet pozn. red.). A s tím jsem teda spokojená moc.

A závěrem, jakou z funkcí byste ostatním doporučily?

Jana: Tak nějak celkově, používám ho na všechno. Na matrace v posteli je to úžasná věc. Dávám i peřiny vyvakuovat do pytle a přidám vždycky trochu eukalyptu. To se spí úplně jinak. A Rainbow používám jako čističku vzduchu.

Gábina: Když jsou děti, Kristiánek byl tenkrát malinkej – teď mu bude devět, tak pořád někde lezl. Byl v přímým kontaktu s tím prachem. To pro mě taky hrálo velkou roli. Když máte doma malý miminko, tak pro něj samozřejmě chcete to nejlepší.