Já jsem z Rainbow absolutně nadšená!

Helena Vondráčková

Co mám napsat ke jménu Helena Vondráčková… Každý ví, že je to jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček. Z osobní zkušenosti mohu přidat, že je velmi příjemná, skromná, skutečná dáma. Když jsem jel k Heleně na návštěvu, byl jsem přesvědčený o tom, že Rainbow sice vlastní, ale vzhledem k jejímu nabitému programu nebude mít moc zkušeností s jeho používáním. Opak byl pravdou. Napadlo by vás to?

Heleno, Rainbow doma máte asi 6 let, je to tak?

Ano, tak nějak, přesně už si to ani nepamatuju. Ale že Rainbow existuje jsem věděla už dřív. Doporučoval mi ho už dávno jeden kamarád muzikant – Láďa Chvalkovský. Jenže jsem na to v té době nebyla nějak nastavená. Pak mi volala kamarádka a poslala ke mně obchodní zástupkyni. Ta přijela, byla příjemná a kompletně mi to předvedla. Díky ukázce jsem se dozvěděla veškeré výhody a podrobnosti a byla jsem hned nadšená.

Co u Vás rozhodlo pro pořízení Rainbow?

Za prvé, tady ten dům máme dost velký. A za druhé, máme zvířata. Rainbow mi přišlo velmi variabilní a výhodné. Nejen na vysávání, ale i na klepání koberců, čištění peřin a postelí. A hlavně perfektně funguje. Když jsem viděla všechen ten „sajrajt“, co se u nás nacházel. Nebo na čištění vzduchu, protože manžel kouří. Teda, tady ne, ale nahoře ve své pracovně. Takže Rainbow používáme prakticky každý den. Zrovna včera jsme to měli puštěné. Dáme si tam vždycky nějakou vůni. Škoda, že to nejde i při uklízení.

Proč ne?

Nebo to jde? Rozhodně, klidně to můžeme rovnou vyzkoušet….

No jo, už to cítím. Tak to je paráda. Nějak jsem si pamatovala, že se tam vůně dávají jen při čištění vzduchu. Vidíte, člověk se zase dozví něco nového.

Předpokládám, že máte nějakou paní na úklid. Zbyde vám někdy čas vyzkoušet si Rainbow sama?

Já se přiznám, s Rainbow uklízím většinou sama. Paní, která ke mně chodí uklízet, už je starší. A tak jsem se obávala, aby to nějak nerozbila. Takže jsem zkušený uživatel. Jediné, co jsem teda ještě nevyzkoušela, je praní koberců.

A co je podle mě vůbec úžasná věc, to je vlastně podstata celého tohohle přístroje. Že prostě nevíří prach. Prostě geniální nápad, že to jde do vodní nádrže.

Hlavní je separátor, to je ta odstředivka nad vodou…

Jo jo, to byl nápad, to vám řeknu. Akorát, když to pak vylívám, tak se bojím vylít to do záchodu. Protože těch chlupů ze psa je tolik… Tak jsem vymyslela systém – vezmu velký cedník, vyleju to přes něj a ten zbytek pak vyhodím. Alespoň taky zjistím, jestli tam náhodou není nějaký ten briliant (smích).

Zmiňujete psa… Venku jsem viděl vlčáka, chodí i dovnitř?

Je sice venkovní, ale pouštíme jí za námi i sem. Různě tady probíhá a nejvíc se jí líbí na peršánku. My jsme takoví tolerantní ke zvířátkům. Takže koberce uklízím pravidelně. Proto jsem nadšená z klepače. A taky jsem si u vás vysloužila ten malý klepač…

Za doporučení?

No já jsem se tenkrát s paní domluvila, že když jí seženu další lidi, tak jsem za to dostávala další věci. Postupně jsem dostala všechna přídavná zařízení. Pak jsem taky dostala matraci a polštář a na něm teda spím dodnes.

Manžel uklízí také? Střídáte se?

Noooo, to ne (smích). Máme agenturu, kterou manžel spravuje a vyřizuje veškerou moji agendu, protože já s internetem tak trochu bojuju. Takže většinou sedí u počítače – ono toho je strašně moc. Ale já jsem z Rainbow absolutně nadšená.