S Rainbow si doma rád „zablbnu“

Petr Rychlý

Není žádným tajemstvím, že toho má Petr Rychlý s Rainbow hodně společného. Nejen že ho doma používá, ale s krátkou přestávkou se s ním už šest let dvakrát ročně potkáváme v roli moderátora našich mítinků a galavečerů. Za tu dobu u nás tak trochu zdomácněl a jeho bezprostřednost se smyslem pro humor vždy vykouzlí nejeden úsměv na tváři přítomných. Bylo příjemné slyšet, že Petr chce mluvit o Rainbow proto, že v jeho domácnosti zaujímá nepostradatelné místo. A ne kvůli tomu, abychom si ho příště opět pozvali moderovat 🙂

Petře, my u nás na otázku, zda byla dříve slepice nebo vejce, odpovídáme „demo“. Jak to bylo u tebe – měl jsi nějakou zkušenost s Rainbow dřív, než jsi začal moderovat naše akce?

Vaše společnost tady existuje už strašnou dobu, takže u nás doma kdysi předvedení proběhlo. Pamatuju si, že úplně původně jsem na slovo Rainbow narazil, když mi volal můj kolega herec a řekl: Hele prosím tě, můžu jim dát tvoje telefonní číslo? Budu mít levnější hadici anebo tak něco… už si to přesně nepamatuju. Tak jsem řekl jo, dej jim ho.

Takže pak někdo přijel k vám domů a Rainbow ti předvedl…

No, ono to bylo takový trochu nestandardní. Vzpomínám si, že v té době bylo mistrovství Evropy ve fotbale a hráli jsme o postup do finále. Probíhalo prodloužení a vím, že předvádějící by se taky rád podíval. Takže jsme zvolili takovej nějakej kompromis. Sice jsme se tenkrát nedohodli, ale zůstala mi v hlavě zasunutá informace o Rainbow. Když mi později nabídli z agentury možnost moderování pro vaši společnost, už jsem věděl, do čeho jdu. Pak jsem poznal Zdeňka Říčaře, který se synem Honzou přijeli k nám a ukázali mi, o jaký produkt se opíráte. Tam, myslím, nastal absolutní zvrat mého myšlení, protože jsem pochopil, že je to skutečně vynikající domácí pomocník. A tak si Rainbow našlo ke mně cestu.

K tobě? To znamená, že s ním doma uklízíš ty?

U nás je to tak, že žena má na starosti vnitřky a já mám venek. S Rainbow uklízí hlavně Jana, ale občas si s tím rád zablbnu. Uklízet s Rainbow je zábava. Obzvlášť, když je vidět efekt. Nedávno nám odešla pračka. Přivezli nám novou a já jsem nějak špatně zapojil odpadní hadici. Šel jsem spát a pro čtyřech hodinách – totální zkáza. V předsíni to vypadalo tak, že se ke dveřím ven dalo přeplavat jedině lodičkou. Jenže máme Rainbow, takže žádný kýble, žádný hadry. Hezky jsem si to po sobě RainJetem odsál a vysušil, protože jsem to způsobil J a suchou nohou se dostal k východu.

A v čem je pro vaši domácnost Rainbow nejsilnější?

Výborná je prachovka. Máme dřevěné stěny z takových zkosených hranolů a to zkosení se vždycky hodně zapráší. Když to uděláš vlhkým hadrem, tak se to sežmolí a ty žmolky pak nejdou dolů vůbec. Popřípadě se to rozmázne na černou šmouhu. Kdežto když to vezmeš Rainbow… A pak taky čištění vzduchu. Oba moji starší kluci byli alergici. Další věc, která úplně není funkcí přístroje, ale je pro mě hodně důležitá. Loni jsme upgradovali na nový model. Je skvělé, že se Rainbow neustále vyvíjí, že neustrne. Přizpůsobuje se době a potřebám. Překvapilo mě i vaše zázemí a hlavně, že máte takový servis. To mi padla brada.

Servis? To je snad normální…

No, mělo by to být normální, ale divil by ses, není. Vy se o zákazníky staráte!

Nakonec ještě jedna otázka. Každý mítink mluvíš o tom, že k nám jednou půjdeš pracovat. Kdy to „jednou“ přijde?

Jéééééééé :-):-):-). To je pravda. On mě ten obchod pořád láká, obzvlášť, když při moderování vidím lidi, kteří si chodí pro ocenění za sto, dvě stě, …. osm set prodaných Rainbow. Ale u mě je to bohužel něco jiného. Sám do toho jít nemůžu, protože by mi to nikdo nevěřil. Představ si, že přijedu k někomu domů – celou dobu budou během předvádění čekat, kdy se objeví skrytá kamera a nebudou mě brát vážně… Takže takhle to asi se mnou je. Ale musím říct, že když k nám někdo přijde na návštěvu, tak Rainbow vždycky vidí. Není schovaný. A není to proto, že bysme chtěli dělat nějakou křiklavou reklamu. Prostě ho pořád používáme a máme ho vždycky po ruce! A moderování pro vás? Je spojení příjemného s užitečným. Užitečný je, že za to jsem samozřejmě honorován. A příjemný – z vaší společnosti cítím takovou radostnou energii. Jednak z vás vyzařuje, že mě rádi vidíte, ale hlavně si ten večer vždy užíváte. Není to o tom, že jste nuceni se bavit – vy se rádi bavíte. A to je pak radost pro takovou společnost dělat, a proto k vám přistupuju trochu jinak. Těším se na příště!