Rainbow je prostě pecka!

Sandra Pogodová

Z herečky Sandry Pogodové neustále srší energie. Když mluví, když se hlasitě směje, i když jen mlčí. Z jejích rolí (např. z televizního sitcomu Helena) nabudete dojmu, že je to živel. To ale není nic proti osobnímu setkání. Sandra si prošla bouřlivým dospí- váním, teď razí filozofii zdravého životního stylu, v poslední době hodně medituje a celkově se věnuje ezoterice a duchovnu. Z původně plánovaného půlhodinového rozhovoru byly hodiny tři a stále bylo o čem povídat…

Sandro, loni jste si domů pořídila náš přístroj. Hledala jste v té době něco na úklid a volba padla na Rainbow?

To bylo úplně jinak. V květnu mi zavolal kamarád Milan, léčitel, ke kterému chodím. Potřeboval, abych si udělala čas. A jestli prý pustím paní domů, že mi ukáže bezvadnou věc. Já jsem řekla „Milánku, pro tebe cokoliv“. Vlastně jsem to dělala opravdu jenom jako laskavost pro kamaráda. Normálně si lidi domů nepouš- tím. Tak dal Marcelce Divišové moje číslo.

Říkala Vám něco značka Rainbow předtím, než Marcela přišla?

Věděla jsem jenom, že se tady v devadesátých letech objevily nějaký drahý vysavače na vodu, ale to bylo všechno. Jenže po dvaceti minutách ukázky jsem věděla, že jsem jasná, že si to koupím. Jenom jsem se před Marcelou snažila dělat, že to tak není.

Po dvaceti minutách? Co Vás přesvědčilo?

To bylo ve chvíli, kdy mi Marcelka ukázala, jak vysavač práší a ucpává se a vysvětlila systém, jak funguje Rainbow. Tu součástku, která se točí nad vodou. Jak se to jmenuje?

Separátor.

To je ono. A pochopila jsem, že když je to takhle, tak není co řešit. Ještě jsem si to potvrzovala u kamarádky, která má Rainbow dlouho. Ona vždycky říká všechno na férovku, takže to jsou pro mě relevantní informace. Řekla mi „Mně se tenkrát všichni smáli, že jsem se nechala napálit a utratila strašný prachy za nesmysl… Mám ho 10 let, nevyměnila bych ho absolutně za nic.“ Takže i na základě toho, že mi to potvrdila.

Takže pro Vás byla ukázka zajímavá?

No rozhodně! Hlavně kdpogodovayž mi Marcela ukazovala, že ten nejjemnější prach je z lidské kůže. To mi mimochodem vůbec dřív nesepnulo, že si ho děláme doma sami. Dřív jsem si myslela, že žijeme v prašným městě a že prach lítá dovnitř oknem. A pak jsem viděla, že to normální vysavač není schopný vysát, protože proletí zase zpátky do místnosti. To jsem vůbec netušila. A pak mi taky ukázala, že Rainbow to umí uklidit.

Fascinuje mě, že Rainbow dělá všechno. Uklidím s ním třikrát rychleji. Protože neustále nechodím pro jiný smeták, prachovku. Znáte to… kýbl, jeden saponát na tohle, jiný na tamto. Takže uklízení se urychlí a už jsem si vyzkoušela, že můžu uklízet daleko míň často, protože Rainbow uklidí precizněji než cokoli jiného, co jsem doteď měla nebo znala. Baví mě, že kdykoli jsem před tím utřela prach, do večera už tam byl jemný popíleček. Ne stejná vrstva, ale bylo to vidět. To se mi s Rainbow neděje. To zmizelo.

Navíc, dobrý bonus je čistička vzduchu. Před rokem začali přímo nade mnou přistavovat patro. V podstatě jsem žila rok na stavbě a až díky Rainbow se to dalo zvládnout. A je to dobrá čistička vzduchu, protože od té doby, co mám Rainbow, nechávám návštěvy kouřit vevnitř. Pak ho zapnu a během 15 minut mi to úplně vyčistí. I moje návštěvy mi potvrdily, že to vůbec není cítit. To je pro mě další praktický důkaz toho, jak ta mašinka funguje. Mě teď už trápí jen mytí oken, protože to nedělá.

Nedělá?

No počkejte, s Rainbow jdou umývat okna? Tak to musím hned zjistit jak… Jo, prádlo by to ještě mohlo prát. Jestli byste byli tak hodní. Nic jiného, co by to mohlo umět, už mě fakt nenapadá.

Podle Vašeho nadšení nabývám dojmu, že uklízení milujete…

Tak to rozhodně ne (smích). Jsem beran a my jsme hodně puntičkáři, takže potřebuju mít pořádek. Ale teď s Rainbow tady v tom malým bytě uklidím a nemusím dva měsíce dělat nic. A to je super. Proč ztrácet čas uklízením? Uklízení je taková činnost, která by měla být hotová rychle, nemělo by vám to zabrat moc času a na to je Rainbow geniální.

Čím trávíte ten ušetřený čas?

Toho by se našlo. Hodně čtu a třeba tady místo televize mám teď meditační koutek. To jsou občas daleko lepší filmy, než to, co dávají v bedně.

Jste herečka, to nekoukáte ani sama na sebe? Myslím kvůli zpětné vazbě…

Ne ne, vůbec. Dostala jsem se do fáze, a je to asi divný při mojí profesi, že mi přijde zvláštní to „zaznamenávání času“. Jsme energetické bytosti, teď a tady. Proto mám taky ráda divadlo. Ale když jsem se učila hrát na kameru, to jsem se občas dívat musela. Jsem hodně expresivní. Běžně se stávalo, že kameramani říkali „Ty jo, já ji nemůžu chytit. Ona mi zas vyběhla z kantny“. Mám hodně velký gesta. V divadle to nevadí, na kameru to ale nejde. V určitý moment už jsem viděla, jak to funguje a přestala jsem se dívat. A když mi opravdu o něco jde, tak se kouknu na internetu. Navíc neřeším, jestli mám hlavní roli anebo „paní, nesu vám psaní“. Dostala jsem se do fáze, že mě na mé profesi baví to, že si vlastně hraju. To není práce. Já si hraju. Nechápu, jak někdo může říkat, že je to řehole. Vůbec nepotřebuju hrát ty velký, vážný role. Chci hrát už jenom komedie. Chci se bavit a chci vidět, že se rozsvítí sál, tam sedí pět set lidí, kteří mají za svoje peníze dobrou náladu s pusou rozjetou od ucha k uchu.

Před pár měsíci jste kupovala druhé Rainbow…

Rainbow je prostě pecka, tak jsem ho koupila mamince k Vánocům.

Bylo to pro maminku překvapení?

Rozplakala se. Protože jsem jí o tom půl roku naprosto nadšená vyprávěla. Nikdy ho neviděla, jen z vyprávění. Ale tajně po něm toužila. Už jsem neměla pohromadě tolik peněz, takže na splátky. Což si myslím, že je geniální záležitost. Když někdo nemá celou částku, tak se nemusí žinýrovat, protože splátky jsou kolem 1000 Kč měsíčně. Prostě si to můžete pořídit, když chcete.